O nas

Projekt Every Can Counts (Każda puszka cenna) powstał w Europie, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – na przykład w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii dzięki wsparciu firm z branży aluminiowej. Sukces na jej rodzimym rynku spowodował, że została ona szybko rozszerzona na inne kraje: Francję, Austrię, Węgry, Rumunię, Czarnogórę, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, a od 2017 roku również Belgię i Polskę. Otwarcie się na nowe kultury zaowocowało zbudowaniem doskonałej bazy doświadczeń, informacji i materiałów, a także możliwością tworzenia pozytywnych komunikatów na dużo szerszą skalę.

 

Every Can Counts w Polsce wdrażany jest przez Fundację Recal, która już od 1995 roku prowadzi akcje zachęcające do recyklingu opakowań aluminiowych. Dzięki wsparciu ECC dotychczasowe działania Recal wzbogacone zostały o nową interesującą formę przekazywania wiedzy na temat korzyści płynących z odpowiedniego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Program stanowi element strategii odpowiedzialnego rozwoju największych organizacji z branży opakowań aluminiowych: European Aluminium, Ardagh Group oraz Can Pack Group.

620
dni - tyle trwały wydarzenia, w których wzięliśmy
udział trafiając do 13 milionów ludzi
805000
do tylu osób dotarliśmy
podczas wyścigu w Le Mans od 2010 roku
105800
biegaczy i widzów edukowaliśmy
podczas Wings For Live World Run
1000000
widzów Notting Hill Carnival zbierało
z Nami puszki

Działamy już w 14 krajach!

Zespół Fundacji Recal

Jacek Wodzisławski, Prezes Zarządu
Odpowiedzialny za koordynację działań

Bartłomiej Wojdyło, Członek Zarządu
Odpowiedzialny za projekt Every Can Counts

Artur Łobocki, Członek Zarządu
Odpowiedzialny za sprawy finansowe

Paweł Wiśnioch
Odpowiedzialny za administrację biura

Co robimy?

Zbiórka w miejscu pracy

Recykling jest jedną z najbardziej skutecznych i najprostszych form ograniczenia wpływu Twojej organizacji na środowisko. Pomożemy Ci rozpocząć!

Wydarzenia sportowe
i koncerty

Organizujesz wydarzenie i chcesz zapewnić uczestnikom dodatkowe atrakcje powiązane ze zbiórką opakowań aluminiowych? Sprawdź jak możemy ci pomóc!

Wakacje z Every Can Counts

Podczas wypoczynku często zapominamy o konieczności segregacji, nie możemy na to pozwolić!

Puszkomaty

Każda puszka jest cenna, zachęcamy do korzystania z Puszkomatów zainstalowanych w sklepach!

Piłki za puszki

Łączymy dwa aspekty zrównoważonego społeczeństwa: sport i ochronę zasobów naturalnych. Każde 15 kg puszek to 1 piłka dla obiektu biorącego udział w projekcie!

Nasi partnerzy